Categories Menu

Zamieściła Lis 2, 2018

Poznajemy Polskę Zachodniopomorskie Kołobrzeg 22-28 lipca 2019

W ostatnim tygodniu lipca wybieramy się nad morze w okolice Kołobrzegu.
Poniedziałek : przejazd pociągiem, zakwaterowanie i spacer po plaży ok 6 km.
Wtorek : zwiedzanie Kołobrzegu z przewodnikiem (ratusz, bazylika Wniebowzięcia Maryi Panny, Baszta Lontowa,Solne Źródło),zwiedzanie Muzeum oręża polskiego,Skansenu Morskiego, latarni morskiej i spacer po kołobrzeskich parkach (Stefana Żeromskiego,Aleksandra Fredry i Henryka Dąbrowskiego); wieczorem spacer nad morzem.
Środa : na trasie Kolei Wąskotorowej Trzęsacz-Kościół na klifie i muzeum, Rewal-Park wieloryba, Niechorze-Latarnia Morska, Park Miniatur Latarni Morskich, Motylarnia i Muzeum Rybołówstwa.
Czwartek : Dobrzyca- Ogrody Tematyczne Hortulus.Wieczorem spacer nad morzem.
Piątek : wycieczka na Borholm (rejs promem w obie strony,autokarowa wycieczka po wyspie i muzeum Naturborholm, śniadanie i obiadokolacja).
Uczestnicy nie wypływający na Borholm wracają do Olsztyna, lub mają czas wolny w Kołobrzegu (do uzgodnienia).
Sobota : czas wolny lub zwiedzanie okolic z organizatorem.

Niedziela : przejazd do Olsztyna.

Koszt 690 zł obejmuje przejazdy (bilety kolejowe,autobusowe i ZKM),bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,obsługę lokalnych przewodników i 6/5 noclegów w Kołobrzegu, wycieczka na Borholm płatna dodatkowo 370 zł (bilety promowe,wyżywienie na promie i wycieczka objazdowa, muzeum w Naxo). Zapisy na zebraniach Koła. Wpłaty w ratach po 200 zł od stycznia 2019 wyłącznie na zebraniach Koła.