Categories Menu

Zamieściła Lis 2, 2018

Poznajemy Polskę Zachodniopomorskie Kołobrzeg 22-28 lipca 2019

W ostatnim tygodniu lipca wybieramy się nad morze w okolice Kołobrzegu.
Poniedziałek : przejazd pociągiem, zakwaterowanie i spacer po plaży w Grzybowie.
Wtorek : zwiedzanie Kołobrzegu z przewodnikiem (ratusz, bazylika Wniebowzięcia Maryi Panny, Baszta Lontowa,Solne Źródło),zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego,Skansenu Morskiego, latarni morskiej, spacer nad morzem z Kołobrzegu do Grzybowa (ok. 4 km).
Środa : na trasie Kolei Wąskotorowej Trzęsacz-Kościół na klifie i muzeum, Rewal-Park wieloryba, Niechorze-Latarnia Morska, Park Miniatur Latarni Morskich, Motylarnia i Muzeum Rybołówstwa (przejazd między miejscowościami busami i kolejką).
Czwartek : Dobrzyca- Ogrody Tematyczne Hortulus (przejazd autobusem).Wieczorem spacer nad morzem.
Piątek : wycieczka na Borholm (rejs promem w obie strony, autokarowa wycieczka po wyspie i muzeum Naturborholm, śniadanie i obiadokolacja).
Uczestnicy nie wypływający na Borholm wracają do Olsztyna, lub mają czas wolny w Kołobrzegu (do uzgodnienia).
Sobota : czas wolny lub zwiedzanie okolic z organizatorem- spacer po kołobrzeskich parkach (Stefana Żeromskiego,Aleksandra Fredry i Henryka Dąbrowskiego) i wschodnia plaża Kołobrzegu.

Niedziela : przejazd do Olsztyna.

W okolicach Kołobrzegu poruszamy się autobusami komunikacji miejskiej i busami.

Koszt 690 zł obejmuje przejazdy (bilety kolejowe,autobusowe i ZKM),bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,obsługę lokalnych przewodników i 6/5 noclegów w Grzybowie (Zielony Pensjonat ul. Zachodnia 3) , wycieczka na Borholm płatna dodatkowo 370 zł (bilety promowe,wyżywienie na promie i wycieczka objazdowa, muzeum w Naxo). Zapisy na zebraniach Koła. Wpłaty w ratach po 200 zł od stycznia 2019 wyłącznie na zebraniach Koła.