Categories Menu

Historia Rajdów „Siedmiomilowe Buty”

Zapraszamy do obejrzenia imponującego już wykazu rajdów pieszych przeznaczonych dla dzieci, pod hasłem „Zdobywamy Siedmiomilowe Buty”.

Pierwszy z nich odbył się już pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W chwili kiedy pisany jest ten artykuł członkowie i goście Laurencji – łącznie  ponad 22500 osób – wzięli udział w ponad 300 edycjach „Siedmiomilowych butów”. A liczba ta wciąż rośnie! Dzieci zdobyły 930 odznak „Siedmiomilowe Buty”,oraz 49 innych Odznak Turystycznych.Dotychczas przeszliśmy łącznie  2232 km.

Rajdy piesze dla dzieci pod hasłem „Zdobywamy Siedmiomilowe Buty”

2015 / 42 km / 408 osób w tym 177 dzieci

Lp Data Trasa Km Liczba osób / liczba dzieci
1986 / 28 km / 609 osób
1987 / 46 km / 1001 osób
1988 / 62 km / 1247 osób
1 24.01.  Dajtki-Kortowo 5 71
2 14.02  Bałtycka-WDK 5 186
3 20.03  Nagórki-Kortowo 4 177
4 24.04  Słoneczny Stok-Dajtki 7 92
5 22.05  Gutkowo-Dajtki 8 42
6 13.06  Al.Wojska Polskiego-Likusy 5 118
7 25.09  Brzegi Jeziora Szeląg Mały 8 71
8 16.10  Naterki-Dajtki 6 98
9 20.11  Track-Sanatorium 7 78
10 04.12  Gutkowo-Dajtki Zatoka Miła 7 314
1989 / 61 km / 787 osób
1 15.01  WDK-szlak żółty-szak czerwony-szlak niebieski-WDK 6 144
2 19.02  Pętla MPK 13-Ostrzeszewo-Jezioro Skanda-Pieczewo 5 64
3 19.03  Bałtycka-J.Podkówka-Oczyszczalnia-Las Miejski-WDK 8 160
4 19.04  Marcinkowo-drogi polne-Marcinkowo 8 86
5 21.05  Ostróda-Piławki 8 34
6 03.06  Pasym PKP-Jezioro Kalwa-Pasym PKP 8 38
7 08.10  Dywity-Oczyszczalnia-Redykajny-Likusy 8 30
8 26.11  Track-Pętla MPK Wójtowa Rola 5 43
9 17.12  WDK-Las Miejski-polana nad Łyną-WDK     rajd z Mikołajem 5 188
1990 / 85 km / 662 osoby
1   Dywity-Elektrownia Łyna-Jezioro Podkówka-Likusy 8 18
2   Track-Zalbki-Nikielkowo-Wójtowa Rola 8 47
3   WDK-szl.żółty-czerwony-Oczyszczalnia-szlak niebieski-WDK 7 100
4   Zgniłocha-Kurki-Ząbie 7 32
5   Ząbie-Rybaki-Pluski 10 32
6   Bujaki PKP-Żelazno-Rezerwat Źródła Łyny-Łyna-Dobrzyń PKP 9 35 / 18
7   Swobodna-Glotowo-J.Limajno-leśniczówka Chmury-Cerkiewnik 9 43
8   Jonkowo-Polejki-Bukwałd 8 51
9   Gągławki-Ruś-Bartąg-Jaroty-Olsztyn 14 63
10   Bałtycka-Las Miejski-Jezioro Długie 5 241
1991 / 73 km  / 827 osób
1 13.01  Gutkowo-szlak czarny-Las Miejski-Wysoka Brama 7 87
2 24.02  Sanatorium-Las Miejski-WDK 6 32
3 24.03  Fabryka Mebli-Zalbki-rzeka Wadąg-Las Miejski-Sanatorium 5 118
4 21.04 Gamerki Wielkie-Rezerwat Rzeki Pasłęki-Gamerki 8 65
5 05.05  Las Miejski 5 18
6 12.05  Dobrzyń PKP- Łyna-Rezerwat Źródła Łyny-Żelazno-Bujaki PKP 10 38
7 26.06  Likusy-J.Podkówka-Oczyszczalnia-szlaki czerwony-niebieski-WDK 7 68
8 15.09  Bukwałd-szlak czerwony-Cerkiewnik 6 56
9 13.10  Sanatorim-Las Miejski-WDK 7 121
10 24.11  Dywity-Redykajny-Gutkowo 8 47
11 08.12  WDK-szlak czerwony-niebieski-WDK 4 177
1992 / 60 km /641 osób
1 12.01  Gutkowo-szlak czarny-Dajtki 7 34
2 09.02  Wójtowo-Klebark Wielki-Klewki 8 38
3 22.03  Kieźliny-rzeka Wadąg-Las Miejski-WDK 6 100
4 22.04  Bartąg-drogi leśne-Kortowo 7 43
5 24.05  Słupy-Jezioro Wadąg-Słupy 6 54
6 24.06  WDK-szlak czerwony-rzeka Łyna-WDK 4 56
7 20.09  Kortowo-Stary Dwor-Dajtki 7 20
8 04.10  Gutkowo-Łupstych-Dajtki 7 32
9 20.11  Likusy-Gutkowo 5 30
10 06.12  Las Mieski Rajd z Mikołajem 5 232
1993 / 79 km / 681 osób
1 24.01  Jaroty-Stary Olsztyn-Pieczewo 8 7
2 14.02  Dywity-Redykajny-Likusy 7 38
3 28.02  Gutkowo-Jezioro Podkówka-Las Miejski-WDK 8 39
4 21.03  WDK-Elektrownia Łyna-Likusy 8 205
5 11.04  Las Miejski 7 38
6 09.05  Ząbrowo-Szymbark-Iława 10 46
7 19.06  Sanatorium-Las Miejski-Sanatorium 8 12
8 14.10  Kaplityny-Skajboty-Silice 9 39
9 21.11  Kaplityny-Sapuny-Barczewo 9 21
10 05.12 Wysoka Brama-rzeka Łyna-Las Miejski-WDK                   rajd z Mikołajem 5 236
1994 / 88 km / 929 osób
1 09.01  Sanatorium-szlak żółty-rzeka Wadag-Las Miejski-Dom Kombatanta 7 47
2 26.01  WDK-szlak czerwony-czarny-Jezioro Podkowka-Las Miejski-WDK 8 19
3 27.02  Gutkowo-szlak czarny-Jezoro Podkowka-Las Miejski-WDK 8 71 / 38
4 20.03  Sanatorium-Las Miejski-Zalbki-rzeka Wadąg-Las Miejski-Sanatorium marzanna 8 54
5 17.04  Gamerki Wielkie-rzeka Pasłęka-drogi leśne-Gamerki PKP 8 79
6 15.05  Kaplityny-drogi leśne-Jezioro Umląg-Sapuny-Barczewo 9 69 / 40
7 12.06  Dobrzyń- Rezerwat Źródła Łyny-Bujaki 10 60 / 31
8 25.09  Brąswałd-szlaki  zielony-czerwony-drogi leśne i polne-Dywity 8 39
9 23.10  Bukwałd-drogi polne-Brąswałd-Ługwałd-Dywity 10 60 / 40
10 20.11  Dywity-Różnowo-drogi polne i leśne-Słupy 7 58
11 11.12 Al.Wojska Polskiego-Las Miejski-Jezioro Długie-szl.niebieski-Bałtycka 5 302
1995 / 89 km / 820 osób w tym 420 dzieci
1 15.01 Szpital Kolejowy-Las Miejski-rzeka Wadąg-szl. żółty-Sanatorium 8 42 / 23
2 19.02  Gutkowo-szlak czarny-Łupstych-Dajtki 8 74 / 31
3 19.03  Kino”Grunwald”-szl. czarny-rzeka Łyna-szl. czerwony-WDK  marzanna 8 39 / 21
4 22.04  Gągławki-Ruś-Bartążek-Jaroty 14 75 / 42
5 14.05  Dywity-Ługwałd-Braswałd-Dywity 9 19 / 8
6 04.06 Marcinkowo PKP-Purdka-Jezioro Kośno- Mendryny-Marcinkowo PKP 12 32 / 19
7 24.06  Bałtycka przejazd-Las Miejski-szl.czarny-niebieski-WDK wianki 5 48 / 28
8 17.09  Sanatorium-Las Miejski-rzeka Wadąg-Las Miejski-Szpital Kolejowy 7 58 / 32
9 08.10  Pętla MPK 13-Ostrzeszewo-Jezioro Skanda-Pieczewo 5 60 / 38
10 26.11  Klewki-stadnina koni-Klewki PKP-Trękus-Linowo-Pieczewo 8 55 / 27
11 10.12  Bałtycka-drogi leśne-szl.czarny-czerwony-WDK rajd z Mikołajem 5 318 / 161
1996 / 71 km /631 osód w tym 325 dzieci
1 14.01  WDK-szlak żółty-czerwony-DWK 6 56 / 30
2 18.02  Wysoka Brama-szlak czarny-Likusy 7 41 / 25
3 17.03  Likusy-Redykajny-Oczyszczalnia  marzanna 7 20 / 11
4 14.04  Gutkowo-szlak czarny-Łupstych-Dajtki 8 37 / 19
5 19.05  Wysoka Brama-Las Miejski-WDK 100 jubileuszowy 7 79 / 42
6 16.06  Gamerki Wielkie-Rezerwat Rzeki Pasłęki-Gamerki PKP 7 27 / 15
7 21.10  Marcinkowo-Purdka-Jezioro Kośno-Marcinkowo PKP 8 33 / 22
8 17.11  Gutkowo pętla MPK 11-Redykajny-Gutkowo PKP 8 31 / 15
9 30.11  Likusy-szlak zielony-Jezioro Redykajny-Gutkowo pętla MPK 11 8 42 / 24
10 08.12  Likusy-szl.czarny-Las Miejski-Jezioro Długie-szl.niebieski-Bałtycka 5 256 / 122
1997 / 90 km / 310 osób w tym 145 dzieci
1 12.01  ROK-szlak czerwony-niebieski-ROK 6 49 / 27
2 09.02  Posorty-rzeka Łyna-Leśniczówka Stary Dwór-Kortowo 10 39 / 21
3 16.03  Fabryka Mebli-rzeka Wadąg—Las Miejski-Szpital Kolejowy marzanna 7 38 / 12
4 20.04  Redykajny-Brąswałd-Ługwałd-Dywity 10 39 / 20
5 18.05  Dobrzyń PKP-Rezerwat Źródła Łyny-Żelazno-Bujaki 10 61 / 28
6 15.06  Marcinkowo-PKP-Mendryny-drogi leśne-Marcinkowo 10 22 / 12
7 28.09  Bukwałd-Elektrownia Brąswałd-Redykajny-Likusy 12 54 / 28
8 18.10  Jonkowo PKP-Jonkowo-Polejki-Bukwałd PKP 10 58 / 30
9 09.11  Dywity-Las Miejski-szlak czerwony-ROK 10 62 / 37
10 07.12  Bałtycka-szlak czarny-niebieski-ROK rajd z Mikołajem 5 310 / 145
1998 / 79 km / 837 osób w tym 456 dzieci
1 11.01  Sanatorium-Schronisko dla zwierząt-rzeka Wadąg-ROK 8 147 / 86
2 22.01  Bałtycka-Jezioro Podkówka-ROK 7 112 / 72
3 22.03  Likusy-Oczyszczalnia-ROK 7 57 / 28
4 26.04  Gamerki Wlk. PKP-Rezerwat Rzeki Pasłęki-Gamerki Wielkie PKP 8 62 / 32
5 17.05  Swobodno-Głotowo-Swobodno 8 51 / 34
6 07.06  Grom PKP-Grom-J. Leleskie-Jezioro Gromskie-Jęcznik-Grom 10 39 / 21
7 20.09  Dobre Miasto-Leśna ścieżka dydaktyczna-Dobre Miasto 10 67 / 39
8 18.10  Naterki-Gronity-Dajtki 8 37 / 18
9 15.11  Gryźliny-Ameryka-Olsztynek 8 46 / 28
10 06.12  Wysoka Brama-Las Miejski-rzeka Łyna-ROK 5 219 / 98
1999 / 77 km /693 osoby w tym 354 dzieci
1 17.01  Dajtki-Kudypy-Gronity-Kortowo 10 47 / 27
2 02.02  Gutkowo-szlak czarny-Dajtki 8 18 / 8
3 21.03  Likusy-szlak czarny-Oczyszczalnia 7 168 / 88
4 25.04  Marcinkowo-Purdka-Jezioro Kośno-Mendryny-Marcinkowo 8 62 / 30
5 09.05  Dywity-Ługwałd-Brąswałd-Dywity 11 46 / 28
6 27.06  Grom PKP-Jezioro Leleskie-Jęcznik-Grom 9 42 / 20
7 25.09  Rezerwat bobrów na rzece Pasłęce 7 52 / 31
8 24.10  Prejłowo-Purda-Purdka-Marcinkowo 11 24 / 12
9 14.11  Swobodna-Knopin-Kłódka-Cerkiewnik 10 28 / 11
10 05.12  Polmozbyt-Ostrzeszewo-J.Skanda-Osiedle Mazurskie 5 206 / 99
2000 / 95 km /716 osób w tym 375 dzieci
1 16.01  Dywity-szlak czerwny-zielony-Redykajny-Gutkowo PKP 9 59 / 29
2 05.02  Radomno-PKP-Radomno-drogi leśne-Iława 14 52 / 33
3 27.02  Bukwałd-Kajny-Wilimowo-Gutkowo 8 42 / 20
4 19.03  Petla MPK 9-szl.żółty-rzeka Wadąg-Las Miejski-ROK marzanna 8 58 / 32
5 09.04 Dobrzyń PKP-Łyna-Rezerwat Źródła rz.Łyny-Żelazno-Bujaki PKP 13 64 / 38
6 14.05  Waplewo-szl.czarny-Żelazno-Bujaki-J. Borówko-Bujaki PKP 8 57 / 37
7 11.06  Grom PKP-Grom-Jezioro Leleskie-Jezioro Gromskie-Grom PKP 9 46 / 27
8 22.10  Gryźliny-Zielonowo-Stawiguda 19 49 / 22
9 19.11  Dywity-Ługwałd-Brąswałd-szlak zielony-Redykajny-Likusy 11 43 / 19
10 03.12  Pieczewo pętla MPK-drogi leśne-J.Skanda-Osiedle Mazurskie rajd z Mikołajem 5 246 / 118
2001 / 47 km / 514 osób / 7 rajdów
2002 / 82 km / 240 osób w tym 112 dzieci
1 20.01  ROK-Las Miejski-Jezioro Podkówka-Likusy 6 31 / 11
2 17.02  Sanatorium-rzeka Wadąg-Kieźliny-Cmentarz Dywity 8 34 / 16
3 17.03  Cmentarz Dywity-szlak czerwony-zielony-Likusy 10 81 / 46
4 14.04  Naterki PKP-Gronity-Kudypy Leśna Polana-Kudypy MPK 7 61 / 28
5 12.05  Dobrzyń PKP szl.zielony-Rezerwat Rzeki  Łyny-szl.żółty-Bujaki 12 59 / 32
6 16.06  Gutkowo-szlak czarny-Łupstych-Kudypy arboretum-Dajtki 10 63 / 28
7 29.09  Wipsowo PKP-Rasząg-Barczewo 10 39 / 18
8 20.10  Cerkiewnik PKP-szlak czerwony-Strusiolandia-Berkweda 7 36 / 16
9 10.11  Gotki PKP-Kolonia Gotki-Gotki-Szałstry 7 42 / 19
10 08.12  Bałtycka-Las Miejski-WDK 5 240 / 112
2003 / 76 km / 872 osoby
1 19.01  Sanatorium-Las Miejski-rzeka Wadąg-Jakubowo 7 84
2 16.02  Cmentarz Dywity-Las Miejski-Oczyszczalnia-J. Podkówka-Likusy 7 72
3 23.03  Cerkiewnik-Kłódka-Knopin-Dobre Miasto marzanna 10 76
4 13.04  Lidzbark Warmiński Zamek-dolina rzeki Symsarny-Góra Krzyżowa 6 47
5 18.05  Piławki-szlak niebieski-Ostróda 10 62
6 01.06  Pieniężno-Muzeum Werbistów-Rezerwat doliny rzeki Wałszy 5 74
7 16.09  Gotki PKP-Kolonia Gotki-Jonkowo 8 49
8 19.10  Gutkowo-Jezioro Tyrsko-stadnina Marengo jubileuszowy 170 5 126
9 17.11  Klewki-Kaborno-Trękus-Linowo-Olsztyn 10 68
10 14.12  Dajtki-Gronity-Kudypy rajd z Mikołajem 8 214
2004 / 84 km / 907 osób
1 18.01  Sanatorium-Las Miejski-Jakubowo 7 104
2 15.02  Wysoka Brama-Las Miejski-Jezioro Podkówka-Likusy 7 46
3 21.03  Hotel Novotel-Jezioro Ukiel-Łupstych-Dajtki rajd z Marzanną 8 146
4 18.04  Wójtowo-Klebark-Klewki 8 93
5 23.05  Dobrzyń-Łyna-Rezerwat Źródła Rzeki Łyny-Bujaki PKP 12 101
6 20.06  Marcinkowo-Purdka-Mendryny-Kośno 7 46
7 12.09  Swobodno-Głotowo Kalwaria Warminska-Knopin-Dobre Miasto 8 56
8 17.10  Bukwałd-Strusiolandia-Braswałd-Dywity rajd jubileuszowy 180 9 47
9 21.11  Gągławki-Rezerwat Las Warminski-Ruś-J. Kielarskie-Olsztyn 12 54
10 12.12  Bałtycka-Las Miejski-Jakubowo rajd z Mikołajem 6 214
2005 / 93 km / 859 osób w tym 371 dzieci
1 23.01  Jakubowo-Las Miejski-rzeka Wadąg-Sanatorium 7 66 / 24
2 20.02  Las Mieski MPK-Las Miejski-Jezioro Podkówka-Bałtycka 7 74 / 29
3 03.04  MPK Polmozbyt-drogi polne-J. Skanda-drogi leśne-Os. Mazurskie 6 72 / 18
4 17.04  Gryźliny-źródła rzeki Pasłęki-J. Pasłęk-Ameryka-Jagiełek-Olsztynek 10 56 / 26
5 22.05  Pelnik-Rezerwat Rzeki Pasłęki-drogi leśne-Gamerki PKP 10 71 / 37
6 19.06  Uniszewo PKP-Uniszewo-J.Wulpińskie-Majdy-Dorotowo 11 46 / 21
7 24.06  Jakubowo-szl.żółty-elektrownia Łyna-szl.czerwony-Jakubowo 6 48 / 28
8 11.09  Cmentarz Dywity MPK-szl.czerwony-Redykajny-Ziołowa Dolina-Gutkowo pętla MPK 9 178 / 98
9 26.10  Autokarowo-piesza  Pierzchały-zapora Zalew Pierzchalski- Braniewo -Nowa Pasłęka 9 32 / 3
10 20.11  Kaplityny-Bogdany-rzeka Kiermas-Sapuny-J. Umląg-J.Kiermas 14 14 / 2
11 04.12  Gutkowo-szlak czarny-Jezioro Tyrsko-Likusy rajd z Mikołajem 5 202 / 85
2006 / 68 km / 863 osoby w tym 398 dzieci
1 15.01  Sanatorium-Las Miejski-Jakubowo 6 58 / 22
2 19.02  J.Długie-Las Miejski-J.Podkówka-Bałtycka przejazd  rajd z sankami 6 47 / 23
3 19.03  Wysoka Brama-Las Miejski-szl.czerwony-niebieski-Al. Przyjaciół marzanna 7 68 / 28
4 23.04  Naterki-Gronity-Dajtki Lotnisko pętla MPK 7 73 / 33
5 21.05  Autokarowo-piesza Łyna-Rezerwat Źródła Rzeki Łyny-Orłowo  Nidzica-Tatar kamień tatarski-Drwęcko zakład hodowli pstrąga 4 74 / 39
6 27.08  Marcinkowo-Purda Leśna-Jezioro Kośno-Kośno PKS 7 17 / 3
7 10.09  Marcinkowo PKP-Marcinkowo-Purdka-Mendryny-Kośno 7 176 / 82
8 22.10  Kaplityny-Bogdany-Sapuny-Barczewo  jesienne bukiety 10 72 / 36
9 19.11  Dywity cmentarz-elektrownia Łyna-szlak czerwony Wys.Brama 7 68 / 29
10 10.12  Kudypy-Gronity-Dajtki  rajd z Mikołajem 7 210 / 103
2007 / 66 km / 685 osób w tym 298 dzieci
1 21.01  Jakubowo-Las miejski-Jakubowo 5 52 / 27
2 17.02  Wysoka Brama-Jezioro Syginek-Jakubowo  rajd z sankami 6 49 / 20
3 17.03  Rajd z marzanną 6  
4 22.04  Uniszewo-drogi polne-Uniszewo 8 82 / 35
5 20.05  Gągławki-Ruś 6 42 / 18
6 24.06  Naterki-Gronity-Kudypy arboretum 7 56 / 28
7 16.09  Baltycka-szlak czarny-Łupstych-Kudypy  jesienny bukiet 7 74 / 32
8 21.10  Wipsowo-Ruszajny-Barczewo 8 32 / 14
9 18.11  Gutkowo-Pumpyleje-Łupstych-szlak czarny-Gutkowo 8 52 / 18
10 16.12  Bałtycka-Las Miejski-Jakubowo rajd z Mikołajem 5 246 / 106
2008 / 64 km / 712 osoby
1 15.01  Jakubowo-Las Miejski-sanatorium 5 23
2 17.02  Wysoka Brama-Las Miejski-Jakubowo 5 74
3 16.03  Słupy-Dągi-Dywity 7 52
4 20.04  Dywity-Ługwałd-Braswałd 5 71
5 18.05  Braswałd-Jezioro Karaśnik-Redykajny-stadnina Marengo 9 60
6 15.06  Jakubowo-szl.czerwony-rzeka Łyna-szl.niebieski-Jakubowo rajd z wiankami 5 38
7 21.09  Swobodna PKP-Głotowo-Bartążek-Jezioro Bartąskie-Jaroty 8 62
8 19.10  Ruś-J.kielarskie-Bartążek-Jezioro Bartąskie-Jaroty 8 69
9 16.11  Dywity-Różnowo-Słupy 7 49
10 07.12  Las Miejski rajd z Mikołajem 5 214
2009 / 69 km / 776 osob
1 18.01  Jakubowo-Las Miejski-Jakubowo 5 63
2 15.02  Bałtycka-Las Miejski-Jezioro Syginek-Likusy  rajd z sankami 6 29
3 22.03  Sanatorium-Las Miejski-Sanatorium rajd z marzanną 7 163
4 24.04  Gamerki-Rezerwat Bobrów na rzece Pasłęce-Pelnik 8 56
5 17.05  Gągławki-Rezerwat Las Warmiński-Ruś-Bartąg 8 49
6 27.06  Pasym PKP-Tylkówko stawy-Tylkowo 8 28
7 18.09  Marcinkowo PKP-Purdka-Mendryny-Kośno rajd 230 jubileuszowy 8 67
8 20.10  Trękusek-Kaborno-Klewki 6 52
9 22.11  Sanatorium-Las Miejski-Sanatorium 8 21
10 06.12  Jakubowo-Las Miejski-Sanatorium  rajd z Mikołajem 5 248
2010 / 64 km / 699 osób
1 17.01  Dywity-drogi leśne-szlak czerwony-Dywity cmentarz 6 54
2 07.02  Bałtycka przejazd-drogi leśne-Jezioro Siginek-szl.niebieski-Jakubowo 6 42
3 21.03  Track-drogi polne-Lubelska  rajd z marzanną 5 74
4 18.04  Trekusek-Kaborno-Klewki 6 41
5 16.05  Autokarowo- piesza Dobrzyń PKP-Łyna-Rezerwat Źródła Rzeki Łyny -Żelazno 6 54
6 13.06  Łaniewo-szlak czerwony-Lidzbark Warmiński 7 16
7 19.09  Marcinkowo PKP-Marcinkowo-rzeka Kośna  rajd jubileuszowy 240 7 72
8 17.10  Bukwałd PKP-Strusiolandia-Barkweda-Brąswałd-Ługwałd-Dywity 10 68
9 21.11  Naterki PKP-Gronity-Dajtki 7 56
10 05.12  Wysoka Brama-szlak czerwony-niebieski-CEIK 5 223
2011 / 64 km /ponad 550 osób
1 16.01  Jakubowo-Las Miejski-Sanatorium 6 27
2 20.02  Bałtycka przejazd-szlak niebieski-czarny-J.Siginek-Las Miejski-CEIK 7 54
3 20.03  Sanatorium-Las Miejski-szlak żółty-Jakubowo 7 68
4 17.04  Słupy-Dągi-Dywity 7 52
5 08.05  Braswałd-Jezioro Karaśnik-Redykajny 8 54
6 19.06  Dajtki-Gronity-Kudypy arboretum 7  
7 11.09  Marcinkowo-rzeka Kośna-Mendryny rajd jubileuszowy 250 7  
8 16.10  Stary Dwór-leśniczówka Stary dwór-drogi leśne-Dajtki 6 54 / 27
9 20.11  Kudypy lapidarium-Kudypska Polana-drogi leśne-Dajtki 6 34 / 14
10 18.12  CEIK-Stadin Leśny-Most Smętka-CEIK rajd z Mikołajem 3 207 / 85
2012 / 58 km /553 osoby w tym 217 dzieci
1 15.01  Łupstych pętla MPK-Żurawia-Camping Ukiel-Gutkowo Sowia 5 34 / 12
2 19.02  Las Miejski MPK-szl żółty-elektrownia Łyna-Redykajny-Hosianum  rajd z sankami 5 38 / 14
3 18.03  Karolin MPK-Letnia-Wiosenna-Zalbki-Wadąg-Jagiellońska Ogrody marzanna 7 71 / 34
4 15.04  Lidzbark Warm PKS-Zamek-szlak czarny Doliny Symsarny-Zamek 6 42 / 13
5 17.05  Bartąg-J.Bartąg-Przyrodnicza-Pieczewo 6 32 / 15
6 17.06  Autokarowa: Olsztyn-Św Lipka-Gierłoż-Mrągowo-Olsztyn  piesza : Czreniki-Jezioro Siercze-Gierłoż Park Miniatur Warmii i Mazur 6 42 / 23
7 16.09  Kortowo rektorat-Jezioro Kortowskie-Tuwima-Posorty-Synów Pułku jubileuszowy 260 5 62 / 21
8 21.10  Gutkowo pętla MPK-J.Redykajny-drogi polne-Redykajny Hosianum 6 75 / 26
9 18.11  Pieczewo-Stary Olsztyn-Szczęsne-J.Skanda-Osiedle Mazurskie 8 39 / 14
10 16.12  CEIK-Most Justusa-Las Miejski-Most Smętka-CEIK rajd z Mikołajem 4 118 / 45
2013 / 58 km / 495 osób w tym 217 dzieci
1 20.01  Pętla MPK Cementowa-Grądek-Wójtowa Rola-Ostrzeszewo-Elizewo-Michelin 6 17 / 3
2 17.02  Polmozbyt-Park Naukowo-Technologiczny-J.Skanda plaża-Pstrowskiego-Osiedle Mazurskie pętla MPK 4 30 / 12
3 17.03  Track pętla MPK-Grądek-Jezioro Trackie-Pensjonat Eljan-Cementowa MPK marzanna 4 101 / 38
4 20.04  Olsztynek PKP-Rynek-Salon Wystawowy-Zamek-Huta szkła-Olsztynek PKP 4 48 / 25
5 26.05  Likusy-jezioro Sukiel-Brzozowa-Jodłowa-Jeziorna „Bławatek” 5 32 / 12
6 16.06 Autokarowa : Olsztyn-Pieniężno-Olsztyn piesza : Seminarium Werbistów i Muzeum Etnograficzne-Czarci Jar rzeki Wałszy-Pienieżno 10 34 / 11
7 15.09 Bartąg-kolonia Tomaszkowo-Stary Dwór-Słoneczny Stok Złocista    rajd jubileuszowy 270 6 28 / 12
8 20.10 Łupstych-szlak Jakubowy brzegiem Jeziora Ukiel-Zatoka Miła 7 48 / 23
9 17.11 Wadąg-ODR-Ptaszarnia-szlak żółty-Starsze Kieźliny-Cmentarz Dywity 7  52 / 30
10 15.12 Olsztyn CEiIK-Jezioro Mumel-Las Miejski-Most Smętka-Jakubowo CEiIK 3  103 / 46
2014 / 74 km / 608 osób w tym 282 dzieci
1 19.01 Bałtycka-brzeg Jeziora Długiego-Olsztyn Zachodni PKP 5  45 / 17
2 16.02 Osiedle Mazurskie-brzeg Jeziora Skanda-Osiedle Mazurskie 7  30 / 14
3 16.03 Gutkowo Żurawia-Sokola-brzeg J.Redykajny-szl. zielony-Kanarkowa 7  38 / 18
4 13.04 Kortowo Prowocheńskiego-brzeg J.Kortowskiego-Armii Krajowej-Warszawska-Kortowo 8  44 / 20
5 04.05 Olsztyn Aquasfera-Szpital Dziecięcy-Hala Urania-Planetarium-Teatr Lalek-Park Kusocińskiego 3  20 / 11
6 18.05 Ostróda PKP-Jezioro Drwęckie-Wieża Bismarcka-Zamek-Kościół ewangelicki-Ostróda PKP 7  71 / 34
7 31.05 Dajtki Rolna-ścieżka dydaktyczna-Kudypy Arboretum-szlak zielony-Gronity-Dajtki Biblioteka 9  52 / 25
8 15.06 Muzeum Bitwy pod grunwaldem,Rezerwaty Jezioro Francuskie i Sosny Taborskie 7  50 / 25
9 30.08 Likusy-Rezerwat Redykajny-Las Miejski-Jezioro Długie 4  8 / 4
10 21.09 Bałtycka-Jezioro Czarne-jezioro Ukiel Zatoka Miła 5  39 / 19
11 19.10  Likusy-szalk zielony-brzeg Jeziora Tyrsko-Likusy 4  68 / 39
12 16.11 Redykajny-Św.Arnolda-brzeg Jeziora Podkówka-Fiołkowa-Redykajny Hosianum 5  38 / 18
13 21.12 Staw Browarny-Las Miejski-CEiIK 3  105 / 38
2015 / 66 km / 706 osób w tym 321 dzieci
1 18.01 Likusy-brzeg j.Ukiel-Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel 6  65 / 28
2 15.02 Barczewo 5  53 / 16
3 22.03 Poranna-Jezioro Zgniłek-Młodzieżowa-Bałtycka 5  87 / 39
4 19.04 Jagiellońska Szpital -Las Miejski-Jezioro Pereszkowo-Poprzeczna 5  82 / 44
5 01.05 Jakubowo CEiIK-szlak niebieski-Jezioro Długie-Szlak Jakubowy-Centrum Ukiel 5  26 / 13
6 17.05 Stary Dwór-J.Strodworskie-J.Modrzewiowe-Kortowo Park-Rektorat 4  52 / 23
7 21.06 Szczytno , Rezerwat Jezioro Kośno Łajs-Kośno autokarowo-piesza 5  43 / 14
8 2o.09 Dywity GOK-szlak rowerowy żółty- szlak czerwony-elektrownia Łyna -Las Miejski 7  48 / 23
9 18.10 Las Miejski-szlak żółty-szlak czerwony-Most Zamkowy Olsztyn 7  58 / 23
10 15.11 Most Zamkowy-szlak zielony-brzeg Łyny-Kalinowskiego-Stary Dwór 7  65/34
11 20.12 CEiIK-Most Fryderyka-Las Miejski-Most Smętka-Jakubowo 3  127/64
2016 / 65 km / 479 osób w tym  241 dzieci
1 17.01 Naterki PKP-ścieżki leśne-Dajtki Kłosowa 7  38/16
2 21.02 Bartąska Rondo-Bartążek-szlak zielony-Jaroty- Galeria Warmińska 7  32/ 14
3 20.03 Olsztyn Ratusz -gra miejska „W pogoni za Kopernikiem” 3  77 / 39
4 17.04 Dobre Miasto,szlak „Sosna” 7  26 / 11
5 15.05 Naterki PKP-Gronity-Kudypy-Arboretum 7  36 /16
6 19.06 Nidzica,Rezerwat „Źródła rzeki Łyny” 7  53 / 19
7 18.09 Spychowo-Bystrz-Koczek-Zgon 8  83 / 60
8 16.10 Stare Jabłonki PKP-szlak żółty-jezioro Szeląg Mały-Stare Jabłonki PKP 8  30 / 13
9 20.11 Stare Jabłonki-Barduń-Staszkowo-Stare Jabłonki 8  28 / 16
10 15.12 Jakubowo CEIiK-szlak niebieski-szlak czerwony-Jakubowo 3  76 / 37
2017 / 58 km / 277 osób w tym  111 dzieci
1 15.01 Park Centralny-rzeka Łyna prawy brzeg-Galeria Warmińska 4  26 / 5
2 19.02 Dywity-Redykajny wieś-Redykajny pętla 6  32 / 10
3 19.03 Las Miejski-Most Smetka-Jakubowo 4  34 / 13
4 23.04 Cementowa pętla-ZGOK-Track pętla 4  10 / 1
5 21.05 Olsztynek-Skansen 2  14 / 5
6 21.05 Olsztyn Centowa pętla-ZGOK-Cementowa petla 4  
7 25.06 Park dzikich zwierząt Kadzidłowo,Krutyń autokarowa 3  44 / 18
8 17.09 Gietrzwałd-Rentyny-Gietrzwałd 9  17 / 7
9 23.09 Zwiedzanie Iławy 6  14 / 5
10 15.10
Bartąg-Gościniec Niborski-Gągławki PKP
7  11 / 2
11 19.11 Łupstych-Słoneczna Polana-Centrum Ukiel 6  14 / 10
12 17.12 Jakubowo CEIiK-szlak niebieski-szlak czerwony-Jakubowo 3  61/ 35
2018 / 24 km /  138 osób w tym  67 dzieci
1 21.01 Olsztyn j.Długie-ścieżka im. Zbigniewa Rojka 6  17 / 6
2 18.02 Olsztyn Hosianum-j. Syginek-Redykajny pętla MPK 6  35 / 20
3 18.03 Olsztyn Hosianum-rezerwat Redykajny-szlak niebieski-Jakubowo CEiIK 6  33 / 16
4 15.04 Gamerki-Rezerwat rzeki Pasłęki-Gamerki 6  53 / 25
5 20.05 Morąg 6  
6 17.06 Garncarska Wioska Kamionek autokarowo-piesza    
7 16.09 Marcinkowo-rzeka Kośna-Marcinkowo 8  
8 22.09 Pasym i okolice 7  
9 21.10 Kortowo-Park Kortowski-Stary Dwór 4  
10 18.11 Olsztyn drogami do niepodległosci 4  
11 16.12 Jakubowo-las Miejski-Jakubowo 4